آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت به جهت کشف کردن اشکالات سئویی سایت، یکی از اصلی ترین فعالیت ها در انجام و نگهداری سئوی هر سایتی است. به صورت کلی وضعیت بهینه بودن سایت ها را به دو روش می توان بررسی کرد:

 •  استفاده از ابزارهای سئو آنلاین (رایگان یا پولی)
 •  سپردن این کار به متخصصان سئو سایت

در سئو کنسول جواب سوال های زیر را پیدا خواهید کرد:

 • کدام یک اصول سئو در طراحی سایت یا طراحی فروشگاه اینترنتی رعایت نشده است؟
 • چرا با وجود فعالیت ها خوبی در سایت انجام می شود، رتبه سایت افزایش پیدا نمی کند؟
 • برای برطرف کردن این مشکلات چه کاری را باید انجام داد؟

 

 

ما به شما کمک می کنیم که مشکل وب سایت خودتان را کشف کنید

 

استفاده از ابزارهای سئو

در این روش، شما سایت خود را از طریق این ابزارهای آنالیز مورد ارزیابی قرار می دهید. این ابزارها، داده های بسیار خوبی در مورد وضعیت سایت را در اختیار شما قرار می دهند. توجه کنید این ابزارها فقط داده در اختیار شما قرار می دهند، این خود شما هستید که باید داده ها را پردازش کرده و اشکالات سایت خود را استخراج کنید. برای این کار شما باید اطلاعات خوبی در حوزه سئو سایت داشته باشید. اگر دانش کافی در زمینه سئو ندارید پیشنهاد می کنیم این کار را متخصصان فن بسپارید.

آنالیز سئو توسط متخصصان

در صورتیکه دانش و اطلاعات کافی در حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو ندارید و یا وقت کافی را برای آنالیز سایت خود را ندارید، بهترین روش کمک گرفتن از متخصصان سئو است. متخصصان سئو یک آنالیز کلی سایت از وضعیت سایت شما را انجام خواهند داد. بررسی کلی سئو هر سایتی شامل آنالیز لینک های سایت ، بررسی سرعت سایت و بسیاری پارامترهای دیگر می شود. در نهایت این گزارش کامل و جامع از بررسی سئو وب سایت در اختیار شما قرار داده می شود که با استفاده از آن می توانید نسبت به بهینه سازی سایت خود اقدامات لازم را انجام دهید.

از جمله مزایای سپردن آنالیز سایت به سئوکاران حرفه ای

 1. نیازی به داشتن دانش سئو ندارید
 2. یک آنالیز بسیار کامل و جامع دریافت خواهید کرد
 3. در وقت شما صرفه جویی زیادی خواهد شد
 4. دقیقا خواهید دانست که کدام بخش از سایت را باید بهینه سازی کنید
آنالیز سئو سایت

سئو کنسول پارامترهای مختلف آنالیز سایت ها را در ۳ گروه اصلی دسته بندی می کند و آنالیز خود را بر اساس این گروه بندی ها انجام می دهد. هر یک از این گروه ها، خود شامل ده ها پارامتر می شوند که بیان کننده وضعیت دقیق بهینه بودن سایت شما هستند. در انتهای این آنالیز کامل ترین گزارش سئو تهیه شده و در اختیار شما قرار داده می شود که با برطرف کردن اشکالات مشخص شده، ترافیک ارگانیک سایت رشد چشم گیری را خواهد داشت. این ۳ گروه عبارتند از:

 1. بررسی ساختار فنی سئو (Technical SEO)
 2. بررسی سئوی داخلی (On-Page SEO)
 3. بررسی سئوی خارجی (OFF-Page SEO)

قوانین این سه دسته پایه و اساس سئو را تشکیل می دهند. با پیروی از این اصول سئو می توانید مطمئن باشید که سئوی خوبی خواهید داشت.

بهترین روش آنالیز وضعیت سئو سایت

سایت ها و ابزارهای زیادی هستند که آنالیز سئو سایت را حتی به صورت رایگان انجام می دهند. اما چه تفاوتی بین استفاده از ابزارهای رایگان و یا کمک گرفتن از یک متخصص سئو در آنالیز سئو سایت وجود دارد؟

سایت ها و ابزارهای زیادی هستند که آنالیز سئو سایت را حتی به صورت رایگان انجام می دهند. اما چه تفاوتی بین استفاده از ابزارهای رایگان و یا کمک گرفتن از یک متخصص سئو در آنالیز سئو سایت وجود دارد؟

در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، فاکتورهای بسیار زیادی دخیل هستند. بنا به مستندات گوگل در حدود ۲۰۰ فاکتور در رتبه بندی سایت ها در نظر گرفته می شوند. هر کدام از ابزارهای آنالیز تنها تعدادی از این فاکتورها را مورد ارزیابی قرار می دهند. زمانی که شما سایت خود را توسط این ابزارها مورد آنالیز قرار می دهید بسیاری از فاکتورهای رتبه بندی در گزارش شما لحاظ نخواهد شد. در انتها هم یک گزارش کاملا ماشینی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که تحلیل آن بر عهده خود شماست.

هر کدام از ابزارهای آنالیز سئو سایت را از جوانب مختلفی مورد ارزیابی قرار می دهند. این عامل باعث می شود حتی اگر سایتی دچار مشکلات اساسی باشد در آنالیز مشخص نشود.

در صورتیکه یک مشاور سئو وضعیت سایت شما را مورد آنالیز قرار دهد، علاوه بر اینکه همه فاکتورهای افزایش رتبه سایت را در نظر می گیرد، وضعیت سایت را از تمام جنبه های سئو (سئوی داخلی، سئوی خارجی، سئوی فنی) ارزیابی کرده و نقاط قوت و ضعف سایت را مشخص می کند. با استفاده از آنالیز شده و با برطرف کردن اشکالات، شاهد افزایش ترافیک سایت خود خواهید بود.

 

بهترین روش برای آنالیز سئو ، استفاده از خدمات یک سئوکار باتجربه و حرفه ای است

 

گزارش ابزارهای سئو، کافی نیست

ابزارهای رایگان و پولی زیادی برای آنالیز وضعیت بهینه بودن سایت از لحاظ SEO وجود دارند که در این قسمت تعدادی از آن ها را معرفی کرده ایم. تمامی این ابزارها سایت شما را به صورت نرم افزاری و اتوماتیک مورد ارزیابی قرار می دهند و هر کدام از آنها پارامترهای خاصی را ملاک قرار می دهند. در انتها نیز گزارشی را تهیه کرده و در اختیارتان قرار می دهند. این ابزارها به صورت ماشینی کار می کنند و هیچ کدامشان تحلیل سایت را توسط انسان و کارشناسان حرفه ای سئو انجام نمی دهند.

اگر در زمینه سئو مهارت کافی ندارید آنالیز وضعیت سئو سایت خودر را به متخصصان باتجربه بسپارید.سئوکنسول این آنالیز حرفه ای را برای شما انجام می دهد.در نهایت یک گزارش کامل در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید ایرادات سایت خود را برطرف کنید.برطرف کردن مشکلات مشخص شده باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.