طراحی سایت آژانس هواپیمایی یکی از مواردی است که امروزه برای کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار اهمیت پیدا کرده است. در دنیای امروز تقریبا تمامی کسب و کارها نیاز به حضور در دنیای آنلاین را حس می کنند. در این میان شرکت های هواپیمایی بیشتر از تمامی شرکت ها نیاز ضروری به ساخت یک سایت دارند.

امروزه مسافران قبل از اقدام به سفر می خواهند که در رابطه با شرایط سفر و پیدا کردن بهترین آژانس هواپیمایی تحقیق کنند؛ بنابراین به جستجو در فضای مجازی می پردازند. در این میان اگر شما برای آژانس هواپیمایی خود یک سایت حرفه ای و متناسب با اصول سئو طراحی کرده باشید، می توانید در رتبه های اول قرار بگیرید و با رعایت موارد دیگر کسب و کار خود را افزایش دهید.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

عوامل ضروری در طراحی یک سایت مسافرتی

برای این که سایت مسافرتی شما در رتبه های بالا قرار بگیرد و فروش شما افزایش پیدا کند، طراحی یک سایت به تنهایی کافی نیست. این امر نیاز به رعایت عوامل بسیاری دارد. در ادامه به برخی از موارد لازم در طراحی سایت یک آژانس مسافرتی می پردازیم.

۱٫ معرفی خدمات: یکی از مواردی که در این گونه سایت ها بسیار مهم است، معرفی خدمات است. در واقع می توان گفت که معرفی خدمات مهم ترین هدف از ساخت سایت هواپیمایی است. در این بخش می توان برای مشتریان این امکان را فراهم کرد تا با تمامی اقدامات مربوط به مشاهده بلیط و رزرو آن، مشاهده و رزرو انواع تورها، انتخاب هتل، پرداخت هزینه و … آشنا شوند.

۲٫ ریسپانسیو بودن: طراحی ریسپانسیو به معنی قابلیت نمایش به بهترین شکل ممکن در تمامی دستگاه ها مانند لپتاب، تبلت و گوشی موبایل یکی از موارد بسیار مهم در طراحی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

۳٫ دسته بندی کردن: یکی از مواردی که در سایت های مسافرتی بسیار مهم است، امکان دسته بندی انواع خدمات است. باید دسته بندی به گونه ای انجام شود که کاربران به راحتی موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند. با طراحی یک سایت حرفه ای می توان به این هدف دست پیدا کرد.

۴٫ امکان پرداخت آنلاین: یکی از مواردی که امروزه بسیار اهمیت پیدا کرده است امکان پرداخت آنلاین برای افراد است. سایت مسافرتی با طراحی یک درگاه پرداخت می تواند راحتی مشتریان خود را در امر پرداخت هزینه فراهم کند.

نقش طراحی سایت در فروش

ساخت و طراحی یک سایت برای آژانس مسافرتی می تواند بر افزایش فروش تاثیر گذار باشد. شما با رعایت موارد بسیار بر روی یک سایت، مانند طراحی مناسب، سئو سایت و … می توانید رتبه خود را برای عبارت مورد نظر در موتورهای جستجو افزایش دهید و باعث شناخته شدن برند خود شوید. همچنین با رعایت موارد مربوط به فروش، می توانید مشتریان خود را افزایش دهید.

امکانات

یک سایت امکانات بسیاری را در اختیار آژانس های مسافرتی و مشتریان آن ها قرار می دهد. از جمله:

 • صفحه تماس با ما جهت ارتباط مشتریان
 • امکان فروش آنلاین
 • صفحه درباره ما جهت آشنایی کاربران با آژانس
 • صفحه معرفی تمامی خدمات قابل ارائه
 • اطلاع رسانی به کاربران از طریق ارسال ایمیل
 • قابلیت چند زبانه بودن
 • امکان معرفی جاذبه های گردشگری شهرها و کشورها
 • رزرو هتل ها و تورها به صورت آنلاین توسط مشتریان
 • نمایش اطلاعات جامع در رابطه با انواع تورها و هتل ها جهت انتخاب بهتر کاربران
 • امکان اطلاع یافتن از ظرفیت انواع تورها
 • ثبت نظر برای خدمات توسط کاربران
 • امکان اشتراک گذاری
طراحی سایت آژانس مسافرتی

اگر یک آژانس مسافرتی را اداره می کنید باید بدانید که طراحی یک سایت برای کسب و کارتان می تواند مفید باشد. در کنار رعایت عوامل بسیار به افزایش بازدید از سایت خود و افزایش فروشتان کمک کنید. بهتر است پیش از اقدام به طراحی سایت آژانس مسافرتی به تحقیق در این زمینه بپردازید.